10 juli 2015 - 22:00 - Marokko
De Marokkaanse autoriteit van audiovisuele communicatie Haca heeft een aanvraag tot sancties tegen 2M geweigerd. Premier Abdelilah Benkirane eiste dat de televisiezender zou worden gestraft na de uitzending van een concert van Jennifer Lopez in Rabat.
Haca heeft het verzoek van Benkirane « niet-ontvankelijk verklaard in de vorm » en zegt dat het niet « binnen het kader van een adviesverzoek valt met betrekking tot audiovisuele communicatie ».
Abdelilah Benkirane had onder druk van zijn ministers een verzoek tot sanctie ingediend na de uitzending van het concert van Jennifer Lopez op het Mawazine festival in Rabat.
De zangeres was toen heel licht gekleed en voerde suggestieve dansen uit. Volgens Benkirane was de show seksueel getint en stond in strijd met de religieuze en morele waarden van de Marokkaanse samenleving.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht