Terrorisme: vrouwencel vandaag voor de rechter in Marokko
Tien vrouwen stonden deze donderdag terecht in het Marokkaanse Salé voor terrorisme. Ze worden ervan verdacht aanslagen in Marokko te hebben voorbereid.
3 mei 2017 - 21:15 - Marokko
De zaak die afgelopen donderdag door de anti-terrorisme rechtbank van Salé werd behandeld bewijst de betrokkenheid van leden van de Polisario bij het sturen van strijders naar Irak en Syrië.
Al Ahdath bericht deze week dat sommige leden van de Polisario belast zijn met het vervoer van terroristen naar conflictgebieden via de grenzen van Marokko met Mauritanië. De verdachten die vorige week terechtstonden zouden eerst naar Irak en Syrië worden gestuurd maar zouden uiteindelijk naar Libië vertrekken.
Ze zouden vervolgens naar Marokko terugkeren om er aanslagen te plegen. Daarvoor zouden ze Hadar teams aanvallen om hun wapens te stelen. De verdachten planden ook agenten op straat te vermoorden.
Een verdachte, eigenaar van een internetcafé, werd tot zeven jaar celstraf veroordeeld. Vijf andere verdachten kregen vijf jaar cel terwijl een zesde persoon tot twee jaar werd veroordeeld. Allen zijn afkomstig uit Laayoune en Marrakech.
Lees meer
Tien vrouwen stonden deze donderdag terecht in het Marokkaanse Salé voor terrorisme. Ze worden ervan verdacht aanslagen in Marokko te hebben voorbereid.
Terroristische organisaties blijven strijders aanwerven in de rangen van de Polisario. Een honderdtal leden van de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara zouden zich bij...
Agenten van de BCIJ hebben in Fez en Moulay Yaacoub een terroristische cel ontmanteld en zeven verdachten gearresteerd.
De rechtbank van Eerste aanleg belast met terrorismezaken in Salé heeft meerdere terreurverdachten tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft een nieuwe terreurcel in de regio van Nador en Tetouan opgerold.