Zoeken

Celstraf voor van terrorisme verdachte tienermeisjes in Marokko

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De rechtbank van Salé heeft zeven tienermeisjes tot gevangenisstraffen gaande van twee tot vijf jaar veroordeeld voor terrorisme.

De hoofdverdachte werd tot vijf jaar veroordeeld. Drie andere meisjes kregen vier jaar celstraf. De rechtbank sprak tegen twee verdachten drie jaar gevangenisstraf uit en een laatste meisje zal twee jaar vastzitten.

Volgens persagentschap MAP werden de tienermeisjes vervolgd voor het “oprichten van een criminele bende om terroristische misdaden voor te bereiden en te plegen”, en “apologie van het terrorisme”.

Agenten van de BCIJ hadden de tienermeisjes in april dit jaar gearresteerd. Allen behoorden tot een cel die vrouwelijke strijders wilden aanwerven voor Syrië en Irak. Toen dat niet lukte besloten ze samen aanslagen in Marokko te plegen.

Lees meer

Negentien mensen veroordeeld voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag van twee tot zes jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negentien terreurverdachten.

Marokko: tot 5 jaar celstraf voor vrouwelijke terreurverdachten

Drie vrouwen die werden vervolgd voor terrorisme zijn deze week tot celstraffen van maximaal 5 jaar veroordeeld door de antiterrorismerechtbank van Salé.

Tot 15 jaar celstraf voor terreurverdachten in Marokko

De rechtbank van Eerste aanleg belast met terrorismezaken in Salé heeft meerdere terreurverdachten tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.

Tot 6 jaar cel voor terreurverdachten in Marokko

De rechtbank van Salé heeft vier terreurverdachten tot straffen van maximaal zes jaar gevangenis veroordeeld.

Tot 20 jaar cel voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag meerdere verdachten tot 6 à 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terrorisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team