13 februari 2022 - 17:00 - Marokko
De onafhankelijkheidsbeweging Polisario stelt twaalf Marokkaanse militairen in de Sahara te hebben gedood tijdens verschillende aanvallen.
"Het Nationale Bevrijdingsleger van de Sahara heeft verschillende aanvallen uitgevoerd tegen het Marokkaans leger nabij de bufferzone, waarbij 12 doden zijn gevallen, waaronder verschillende officieren", aldus het Polisario in een verklaring aan het Sahara Press Agency.
Lees ook: Vier leden Polisario gedood bij Marokkaanse drone-aanval
Marokko en het Polisario zijn al tientallen jaren in conflict over de Sahara. Beide partijen eisen het grondgebied op. In 1991 stemden Marokko en de beweging in met een staakt-het-vuren, onder auspiciën van de Verenigde Naties. Om de overeenkomst te handhaven werd de vredesmissie Minurso opgericht.
Lees ook: Polisario blijft Marokko uitdagen
Het Polisario beschuldigt Marokko ervan het staakt-het-vuren te hebben verbroken na een demonstratie in Guerguerat in 2020 te hebben tegengehouden. Als gevolg daarvan verklaarde de beweging oorlog aan Rabat en beschuldigt het koninkrijk regelmatig van aanvallen met drones. De Marokkaanse autoriteiten hebben nooit op deze beschuldigingen gereageerd.
Motoren en quads jagen bezoekers Villa Haris-park Tanger weg
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Motoren en quads jagen bezoekers Villa Haris-park Tanger weg
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar