Valeo bouwt fabriek van 50 miljoen in Tanger
De Franse autotoeleverancier Valeo gaat een nieuwe fabriek van 50 miljoen euro bouwen in Tanger. Dat laat de groep in een verklaring weten.
- Economie
De Franse automaker Peugeot overweegt de bouw van een nieuwe fabriek in het noorden van Marokko, met name in Tanger, meldt Le Parisien.
Een meeting tussen de Franse en Marokkaanse ministers van Industrie is op donderdag gepland, tijdens het ’Mena Economic Forum’, waar 400 leiders uit Europa, Noord-Afrika en het Midden-Oosten worden verwacht.
Moest de fabriek er komen dan wordt verwacht dat dat volgens een colocalisatie-systeem gebeurt, waarbij in Marokko banen worden gecreëerd en in Frankrijk banen worden behouden (of gecreëerd).
De Franse minister bevestigde enkel dat de nieuwe Marokkaanse minister van Industrie Moulay Hafid Elalamy heeft gevraagd om hem te ontmoeten. Over een vestiging van Peugeot in Marokko wil hij niets kwijt.
Ook bij Peugeot wordt er officieel geen opening in Marokko verwacht. De automaker is in moeilijkheden en plant voor begin 2014 de sluiting van een fabriek in Frankrijk. Bovendien kampen de bestaande fabrieken met overproductie.
Lees meer
De Franse autotoeleverancier Valeo gaat een nieuwe fabriek van 50 miljoen euro bouwen in Tanger. Dat laat de groep in een verklaring weten.
De Franse groep Saint-Gobain gaat een nieuwe fabriek in Kenitra openen. Het project zal een investering van 200 miljoen dirham vergen.
Franse automaker PSA Peugeot Citroën heeft vrijdag in het bijzijn van Koning Mohammed VI, een overeenkomst getekend met minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel...
Coca Cola heeft de stad Tanger gekozen om een nieuwe fabriek te bouwen. De fabriek komt in de industriële zone Tanger Free Zone en wordt de grootste site van Coca Cola in Afrika.
Ondanks eerdere ontkenningen denkt de Franse autofabrikant PSA Peugeot Citroën nog steeds aan de opening van een low-cost fabriek in Marokko.