Autotoeleverancier Mecaplast opent fabriek in Kenitra
Mecaplast, autotoeleverancier uit Monaco, gaat ruim 30 miljoen euro investeren in een nieuwe fabriek in het Marokkaanse Kenitra.
7 november 2013 - 20:53 - Economie
De Franse automaker Peugeot overweegt de bouw van een nieuwe fabriek in het noorden van Marokko, met name in Tanger, meldt Le Parisien.
Een meeting tussen de Franse en Marokkaanse ministers van Industrie is op donderdag gepland, tijdens het ’Mena Economic Forum’, waar 400 leiders uit Europa, Noord-Afrika en het Midden-Oosten worden verwacht.
Moest de fabriek er komen dan wordt verwacht dat dat volgens een colocalisatie-systeem gebeurt, waarbij in Marokko banen worden gecreëerd en in Frankrijk banen worden behouden (of gecreëerd).
De Franse minister bevestigde enkel dat de nieuwe Marokkaanse minister van Industrie Moulay Hafid Elalamy heeft gevraagd om hem te ontmoeten. Over een vestiging van Peugeot in Marokko wil hij niets kwijt.
Ook bij Peugeot wordt er officieel geen opening in Marokko verwacht. De automaker is in moeilijkheden en plant voor begin 2014 de sluiting van een fabriek in Frankrijk. Bovendien kampen de bestaande fabrieken met overproductie.
Lees meer
Mecaplast, autotoeleverancier uit Monaco, gaat ruim 30 miljoen euro investeren in een nieuwe fabriek in het Marokkaanse Kenitra.
De Franse autotoeleverancier Valeo gaat een nieuwe fabriek van 50 miljoen euro bouwen in Tanger. Dat laat de groep in een verklaring weten.
Peugeot Citroën wil een nieuwe fabriek in Marokko bouwen en heeft het project vorm gegeven. De informatie werd bevestigd door een interne bron van de Franse automaker aan de...
De bouw van de nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra gaat deze zomer van start. De Franse automaker wil in 2019 auto’s in Marokko beginnen produceren.
Ondanks eerdere ontkenningen denkt de Franse autofabrikant PSA Peugeot Citroën nog steeds aan de opening van een low-cost fabriek in Marokko.