23 juli 2015 - 21:11 - Economie
Franse automaker Renault gaat in de komende weken in Marokko duizend mensen aanwerven. De groep wil de dagelijkse productie in Tanger opvoeren naar 1100 voertuigen.
Renault Tanger zal na de nieuwe aanwervingen, ruim 7000 mensen in dienst hebben volgens de directeur van de fabriek Paul Carvalho.
De nieuwe werknemers krijgen een tijdelijk contract dat mogelijk in een vast contract verandert. De rekruten zullen worden ingezet op de productie van de low-cost modellen Sandero, Duster en Lodgy.
Renault zegt de voorkeur te willen geven aan vrouwen, die momenteel slechts 7% van het personeel van de fabriek in Tanger vertegenwoordigen. De automaker wil hun aantal naar 15% verhogen.
Enkele weken geleden kondigde de andere grote Franse automaker, Peugeot, de opening van een fabriek in Marokko. Peugeot wil in Kenitra op termijn 200.000 voertuigen gaan produceren.
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje