16 februari 2025 - 23:50 - Sport
In Marokko hebben zich opnieuw aardbevingen voorgedaan in de regio’s van Ouazzane en Al Hoceima.
Vroeg in de ochtend van zaterdag 15 februari werd een gebied nabij de stad Ouazzane getroffen door een aardbeving. Een uur later volgde een tweede beving in de Alboran Zee, voor de kust van Al Hoceima.
Lees ook: Aardbeving in Noord-Marokko tot Casablanca gevoeld
Volgens gegevens van het Spaanse Instituut voor Seismologie had de eerste beving bij Ouazzane een kracht van 2,5 op de schaal van Richter. De beving in de Alboran Zee had dezelfde kracht. Er zijn geen meldingen van schade.
De aardbevingen zijn het gevolg van de geografische ligging van het gebied, dicht bij breuklijnen. Dit maakt de regio vatbaar voor herhaalde aardbevingen, die meestal een zwakke impact hebben.
Lees ook: Aardbeving in Noord-Marokko voelbaar in Spanje
Eerder deze week, op maandag 10 februari, werd de regio getroffen door een zwaardere aardbeving met een kracht van 5,2 op de schaal van Richter. Deze beving werd gevoeld in verschillende steden in Marokko, Spanje en Portugal.
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren
Gedrag Lamine Yamal zorgt voor ophef in Spanje
Remco Evenepoel pronkt met tatoeage van vrouw Oumi
Hakim Ziyech naar Italiaanse topclub?
Azzedine Ounahi te koop