16 januari 2020 - 12:00 - Marokko
Een koppel dat het project "Marrakech, Afrikaanse culturele hoofdstad 2020" hadden gelanceerd, is het slachtoffer geworden van een vastgoedmakelaar en een politieman.
Eliza Boumah en haar man Philippe Brun stellen in een open brief aan Koning Mohammed VI, te zijn opgelicht door de makelaar en de agent.
Het koppel investeerde veel geld om van Marrakech de culturele hoofdstad van Afrika te maken. Ze werkten maanden aan het project en wilden het African House in de rode stad oprichten.
Het African house was bedoeld om talenten uit sub-Sahara Afrika samen te brengen en hun integratie te bevorderen. Maar het project werd nooit waargemaakt door de oplichting waarvan het koppel het slachtoffer zou zijn geworden.
Eliza Boumah stelt dat het pand dat ze via de makelaar hadden gekocht voor het African House niet in het kadaster bleek te zijn geregistreerd. Een agent die de makelaar kent, chanteerde hen en maakte uiteindelijk misbruik van zijn macht om hen uit het huis te zetten.
Een klacht werd bij de procureur des Konings ingediend, maar daar werd voorlopig nog geen gehoor aan gegeven. Het koppel vreest nu dat de daders ongestraft zullen blijven en vraagt daarom aan Koning Mohammed VI om in te grijpen.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko