13 april 2022 - 11:40 - Wereld
De normalisatie van de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en Marokko, de Verenigde Emiraten en Bahrein, heeft bijgedragen tot een toename van de Israëlische wapenverkoop.
De jaarlijkse wapenverkoop van Israël bereikte volgens cijfers van het ministerie van Defensie in 2021 een nieuw record. De defensie-export bedroeg vorig jaar in totaal 11,3 miljard dollar, tegen 8,3 miljard dollar in 2020, een stijging van 33%, meldt Jforum.
Lees ook: Marokko wil geavanceerd Israëlisch wapensysteem aanschaffen
Dankzij de Abraham-overeenkomsten hebben de Israëlische defensie-industrieën Elbit, IAI, Rafael en anderen, in 2021 voor 800 miljoen dollar aan producten en diensten verkocht aan Marokko, Bahrein en de Verenigde Arabische Emiraten. Met 41% van de totale export is Europa de grootste afnemer van Israëlische wapens. Het wordt gevolgd door de regio Azië-Stille Oceaan (34%), Noord-Amerika (12%), de Verenigde Arabische Emiraten, Marokko en Bahrein (7%), Afrika (3%) en Latijns-Amerika (3%).
Lees ook: Israel Aerospace Industries vestigt zich in Marokko
Volgens Yair Kulas, directeur van de dienst voor Internationale Defensiesamenwerking (SIBAT) van het ministerie van Defensie, drijven drie wereldwijde conflicten de vraag op naar Israëlische systemen: China-VS, Soennieten-Sjiieten en Rusland met de NAVO-landen. Kulas is in ieder geval verheugd over het feit dat Israël zijn plaats heeft kunnen behouden in de top tien van defensie-exporteurs in de wereld en schat zelfs dat het land dit jaar van de achtste naar de vijfde of zesde plaats zal opschuiven.
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss