7 december 2022 - 07:00 - Economie
In de nieuwe integratieovereenkomsten die op maandag 5 december in Rabat met vijf landen zijn ondertekend, staat dat de gaspijpleiding tussen Nigeria en Marokko een West-Afrikaans project wordt.
Na Mauritanië en Senegal, die via hun nationale oliemaatschappijen aan het project zullen deelnemen, hebben nog vijf andere landen een besluit genomen over het tracé van de toekomstige pijpleiding. Het gaat om Gambia, Ghana, Guinee, Guinee-Bissau en Sierra Leone. Door deze overeenkomsten kunnen deze landen ook de economische voordelen genieten die kunnen voortvloeien uit de afzet van gas in Europa, schrijft Ecofin.
Lees ook: Marokko en Algerije ruziën over gaspijpleiding met Nigeria
De overeenkomsten zijn in overeenstemming met de wensen van Koning Mohammed VI, die hij tijdens de viering van de 47e verjaardag van de Groene Mars heeft geuit. "We willen dat het een strategisch project wordt dat ten goede komt aan de hele West-Afrikaanse regio met een bevolking van meer dan 440 miljoen mensen", verklaarde de monarch toen.
Lees ook: 2023 cruciaal voor gaspijpleiding Marokko-Nigeria
Eerder was al een overeenkomst ondertekend met de Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS). In de komende weken zullen nog meer overeenkomsten worden ondertekend met Benin, Togo, Ivoorkust en Liberia.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?