1 juli 2023 - 13:00 - Economie
Het Chinese Guangzhou Tinci Materials Technology, gespecialiseerd in de productie van materialen voor lithiumbatterijen voor elektrische voertuigen, heeft de aanstaande opening van een fabriek in Marokko aangekondigd.
Volgens het Chinese medium Yicai vereiste deze vestiging een investering van 280 miljoen dollar. Marokko is niet het enige land waar de groep wil investeren, er zijn ook plannen voor de bouw van een andere fabriek in de Verenigde Staten.
Lees ook: VS maakt Marokkaanse lithium competitiever
Het Chinese bedrijf is van plan om te profiteren van de overvloedige fosfaatreserves van Marokko. "Het bouwen van een fabriek in dit Noord-Afrikaans land zal het bedrijf ook helpen om de Europese markt beter te leveren en te verkennen", benadrukt de groep.
Lees ook: Plannen voor twee gigantische batterijfabrieken in Marokko
Guangzhou Tinci Materials Technology heeft zijn omzet in slechts een jaar tijd verdubbeld, tot 3,1 miljard dollar in 2022.
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"