Dubbele aardbeving in Al Hoceima
In het noorden van Marokko werden zaterdag twee aardbevingen geregistreerd met een kracht van 4,7 en 5,3 op de schaal van Richter.
- Marokko
Het nationaal instituut voor geofysica (ING) heeft de registratie bekendgemaakt van een nieuwe aardbeving voor de kust van Driouch, in het noorden van Marokko.
Volgens het instituut had de beving een kracht van 4,4 op de schaal van Richter en werd het op woensdag 5 januari om 10:11 uur geregistreerd.
Lees ook: Aardbevingen in Al Hoceima uitgelegd
Het epicentrum van de aardbeving lag voor de kust van Driouch op een diepte van 26 km, aldus het ING.
De provincies Driouch en Al Hoceima worden al weken geteisterd door tellurische bevingen. Volgens het Nationaal Instituut voor Geofysica zijn deze aardbevingen "een normaal natuurverschijnsel".
Lees ook: Aardbevingen Noord-Marokko: moeten we vrezen voor de big one?
In het noorden van Marokko wordt al jaren dagelijks zeer kleine bevingen gemeten die niet door de bevolking worden gevoeld, maar die wel kunnen worden gezien via seismische apparatuur en sensoren.
Lees meer
In het noorden van Marokko werden zaterdag twee aardbevingen geregistreerd met een kracht van 4,7 en 5,3 op de schaal van Richter.
In de nacht van vrijdag op zaterdag 19 november werd in de provincie Driouch een nieuwe aardbeving geregistreerd met een kracht van 4,5 op de schaal van Richter.
In de provincie Al Hoceima is in de namiddag van zondag 19 december opnieuw een aardbeving gemeten. Deze had een kracht van 2,5 op de schaal van Richter.
In de provincie Laayoune in het zuiden van Marokko is dinsdag een aardbeving met een kracht van 4,7 op de schaal van Richter geregistreerd.
In Driouch is zaterdag een nieuwe aardbeving geregistreerd. Deze had volgens een waarschuwingsbulletin van het Nationaal instituut voor geofysica (ING), een kracht van 5,5 op de...