Koning Mohamed VI op privé reis
Koning Mohammed VI is sinds woensdag 20 november in Ivoorkust voor een privébezoek van enkele dagen.
2 november 2019 - 10:20 - Marokko
Een nieuw boek over Koning Mohammed VI genaamd "De Koning: het Marokko van Mohammed VI", werd enkele dagen geleden uitgebracht.
Het boek van 260 pagina’s is een samenwerking van Guillaume Jobin, president van de Parijse school voor journalistiek, en Valérie Morales-Attias, journaliste bij Maroc diplomatique.
Beide auteurs wonen al jaren in Marokko en geven in het boek een overzicht van getuigenissen en ervaringen in het koninkrijk. Het boek is geen biografie van Koning Mohammed VI of een samenvatting van zijn werk.
"We hebben geprobeerd een eerlijk, evenwichtig en zo objectief mogelijk portret van het land te maken.", zegt Guillaume Jobin. Er wordt ook veel aandacht gegeven aan het diplomatiek gewicht van Marokko in de wereld.
Het boek is dus niet volledig aan Koning Mohammed VI gewijd. De monarch werd wel gepresenteerd als de "de meest vooruitstrevende van alle huidige leiders van islamitische landen".
Lees meer
Koning Mohammed VI is sinds woensdag 20 november in Ivoorkust voor een privébezoek van enkele dagen.
Het gedrag van enkele Kamerleden in het parlement eind vorige week heeft voor verontwaardiging gezorgd bij Koning Mohammed VI. De monarch liet het hem ook direct weten.
Koning Mohammed VI nam enkele dagen geleden deel aan een jachtpartij in een bos in de regio van Ait Aourir, in El Haouz. Jagen is één van de hobby’s van de monarch.
Sinds begin deze week hangt in alle openbare diensten in Marokko een nieuw officieel portret van Koning Mohammed VI.
Koning Mohammed VI is naar Marokko teruggekeerd. De monarch verbleef enkele dagen in Gabon en bracht ook een kort bezoek aan Ivoorkust.