23 april 2015 - 14:47 - Wereld
In de haven van Rotterdam is een wapenlading in beslag genomen door Europol. De wapens waren bestemd voor Tunesië en de enclaves Sebta en Melilla in het noorden van Marokko.
De lading bestond uit pistolen en automatische geweren en moesten eerst door leden van een Europese criminele bende naar Sardinië in Italië worden gebracht, om de aandacht van de inlichtingendiensten af te leiden. Nadien zouden de wapens aan terreurcellen in Noord-Afrika worden geleverd. Dat meldt Al Ahdat Al Maghribia.
In Marokko is het leger al enkele weken in hoge staat van paraatheid vanwege de terroristische dreiging. Vooral de zeegrenzen en de grenzen met Algerije worden streng bewaakt.
De politiedienst BCIJ had op 23 maart een terreurcel opgerold die aanslagen wilde uitvoeren tegen militaire en politieke figuren in Marokko. Zij wilden daarvoor vuurwapens en giftige producten gebruiken afkomstig uit Melilla.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia