3 juni 2015 - 17:00 - Marokko
In Marokko zijn dinsdag negen mensen gearresteerd die banden zouden hebben met Islamitische Staat. Dat meldt de politiedienst BCIJ in een verklaring.
De terreurcel was actief in Sidi Moumen (Casablanca), Oued Zem, Boujniba, Fqih Bensaleh en Ouled Said (Kasbat Tadla).
In een verklaring laat het ministerie van Binnenlandse zaken weten dat de negen leden van de cel "in het geheim contact hadden met leiders van de Islamitische Staat in Syrië en Irak over de aanwerving van Marokkaanse strijders en de financiering ervan".
Een van de verdachten werd eerder al veroordeeld voor terrorisme. Hij was in 2008 gearresteerd toen de Marokkaanse politie een cel van Al Qaeda had opgerold.
Nog steeds volgens het ministerie wil de Islamitische Staat "zich in Marokko vestigen door slapende terreurcellen te creëren" om er terroristische aanslagen uit te voeren.
Vorige maand had de BCIJ ook al drie IS-terreurverdachten gearresteerd in Casablanca. Enkele dagen daarvoor was een cel bestaande uit een tiental leden opgerold in Casablanca en Boujniba.
Lees meer
Een terreurcel van de Islamitische staat werd donderdag in het noord-Marokkaanse Berkane door de BCIJ politiedienst opgerold. Zeven mensen werden gearresteerd.
De Marokkaanse FBI heeft opnieuw een terreurcel van de Islamitische staat opgerold. Acht mensen werden gearresteerd voor het ronselen van strijders voor de terreurorganisatie.
De Marokkaanse FBI heeft opnieuw een terreurcel opgerold. Negen mensen die trouw hadden gezworen aan de terreurorganisatie Islamitische staat werden gearresteerd.
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft dinsdag een nieuwe terreurcel opgerold. Tien mensen werden gearresteerd. Dat meldt de politiedienst in een verklaring.
Een team van de Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft in Tanger twee vrouwen gearresteerd op verdenking van terroristische activiteiten.
Drie terreurverdachten werden maandag in de wijk Sbata in Casablanca gearresteerd. De politie heeft nog niet officieel gecommuniceerd over de arrestaties.
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft dinsdag een nieuwe terreurcel opgerold. Acht mensen werden gearresteerd volgens het ministerie van Binnenlandse zaken.
Een terreurcel die meerdere aanslagen in Marokko voorbereidde werd vrijdag opgerold. De leden van de cel werden door agenten van de BCIJ in Kenitra, Salé, Kasbah Tadla, Beni...
De politiedienst BCIJ heeft in het noord-Marokkaanse Nador een Russische volgeling van de takfiristische stroming van de islam gearresteerd.
De Marokkaanse FBI heeft een nieuwe cel opgerold van de terreurgroep Islamitische Staat. De organisatie ronselde mensen voor de Jihad in Irak en Syrië.