22 maart 2015 - 20:59 - Marokko
De nieuwe antiterreurpolitie BCIJ heeft in Agadir een terreurcel opgerold dat aanslagen plande tegen bekende Marokkanen. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse zaken.
Leden van de cel werden niet alleen in Agadir, maar ook in Tanger, Laayoune, Abijaad, Marrakech, Tifelt, Taroudant, Aïn Harrouda en Laâyoune Charkia gearresteerd.
Volgens het ministerie bereidden de terreurverdachten aanslagen voor tegen politieke leiders en militaire en civiele doelen.
Tijdens de politieoperatie werden wapens en munitie in beslag genomen. Onderzoek toonde aan dat de bende trouw had gezworen aan terreurorganisatie Islamitische Staat en wapens wilde stelen van Marokkaanse veiligheidsteams.
De verdachten zouden ook voor de Jihad in Irak en Syrië hebben geronseld en jonge Marokkanen hebben geholpen om voor Daech te gaan vechten.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs