10 september 2023 - 18:35 - Wereld
Nederland heeft een bedrag van 5 miljoen euro vrijgemaakt voor noodhulp aan Marokko na de dodelijke aardbeving van vrijdagavond.
De Nederlandse minister Liesje Schreinemacher van Ontwikkelingssamenwerking heeft de donatie bevestigd en tevens laten weten dat het geld wordt overgemaakt aan het Rode Kruis.
Lees ook: Koninklijke familie Nederland "in gedachten" bij Marokko
Volgens de bewindsvrouw is Nederland bereid om nog meer hulp te bieden aan de Marokkaanse bevolking. "We blijven natuurlijk kijken wat Nederland nog meer kan doen" verklaarde ze.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Biden biedt hulp aan "zijn vriend" Koning Mohammed VI
Een gespecialiseerd zoek- en reddingsteam, bekend als Urban Search and Rescue (USAR), staat klaar om naar Marokko te vertrekken in geval dat de Marokkaanse overheid om deze hulp zou vragen.
De ambassadeur van Nederland in Marokko begaf zich zaterdag naar het rampgebied om de behoeften aan noodhulp te helpen evalueren. Dat meldt minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren