7 december 2018 - 13:20 - Wereld
Uit een nieuw onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut blijkt dat er bij de politie in Nederland vorig jaar minder racistische incidenten werden gemeld. Wel nam de ernst van de incidenten toe.
Het aantal meldingen van racisme en antisemitisme daalde vorig jaar behalve wat betreft het aantal "intentioneel antisemitische incidenten" met een toename van 35 naar 46 incidenten. Dat bericht het AD.
In 2017 werden bijna 3500 incidenten bij de politie geregistreerd tegen ruim 4000 het jaar ervoor. 13% van de meldingen hadden betrekking tot geweld en 12% tot bedreigingen tegen 2,8% in 2016.
Het onderzoek toont tevens aan dat extreemrechts gedachtegoed ook meer plaats krijgt in de politiek, met name bij de PVV en de FvD. Bij de PVV is extreemrechts "niet welkom". Bij de FvD is dat minder duidelijk, aldus de onderzoekers. Beide partijen bedienen zich wel van de extreemrechtse samenzweringstheorie van "omvolking", wat betekent dat de overheid bewust aanstuurt op de "vernietiging van de autochtone blanke Europese bevolking".
Marokko stijgt naar top pensioenbestemmingen
Jonge Othman schrijft geschiedenis in Spanje
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss