5 februari 2019 - 13:00 - Wereld
Drie Marokkaanse hip-hop dansers hebben niet aan een dansbattle in Nederland kunnen deelnemen ondanks dat ze een geldig visum hadden. De drie twintigers werden vijf dagen in een asielzoekerscentrum in Rotterdam vastgehouden alvorens naar Marokko te worden teruggestuurd.
Omar, Ahmed en Hamza zijn tussen 20 en 21 jaar oud en zijn professionele hip-hop dansers. Ze waren voor een danscontest in Nederland uitgenodigd maar werden bij hun aankomst op de luchthaven van Eindhoven door de politie aangehouden.
Tijdens een eerste verhoor werd hen een hoop persoonlijke vragen gesteld volgens Maria Daïf, directrice van de stichting Touria & Abdelaziz Tazi L’Uzine: de reden van hun reis, waar ze tijdens hun verblijf zouden slapen, hoeveel geld ze mee hadden en zelfs of ze zelfmoordneigingen hadden en ooit al geslachtsgemeenschap hebben gehad.
Hun antwoorden overtuigden niet. Omar en Hamza werden van 10 tot 15 januari in een asielzoekerscentrum opgesloten en vervolgens terug naar Marokko gestuurd. Ahmed bleef er voor een onbekende reden twee dagen meer, tot 17 januari. Volgens de autoriteiten hadden ze te weinig geld om hun verblijf in Nederland te financieren en te weinig bewijzen om hun komst te rechtvaardigen.
Lees meer
Een Marokkaanse delegatie bestaande uit afgevaardigden en adviseurs van het Parlement werden onlangs urenlang op de luchthaven van Frankfurt vastgehouden.
Een Marokkaanse man heeft op de luchthaven van Boryspil in Oekraïne een agent aangevallen toen die hem de toegang tot het land weigerde.
De Noors-Marokkaanse danseres Mona Berntsen werd na haar deelname aan het Eurovisie Songfestival 2019 in Israël urenlang door de plaatselijke autoriteiten verhoord.
Een boot met een groot aantal pakken hasj afkomstig uit Marokko kapseisde vrijdagochtend voor de kust van Gibraltar als gevolg van van het slecht weer.
De politie is op zoek naar Silfano Junior Montero, meer bekend als "Fano", voor de moord op de Marokkaans Nederlandse rapper Feis.
Vier Marokkanen bleven drie dagen lang in een vrachtwagen in de Spaanse enclave Sebta verstopt in afwachting van een vertrek naar Spanje.
Griekenland is door het Europees Hof voor de Rechten van de Mens veroordeeld tot de betaling van een schadevergoeding aan negen tienermigranten, waaronder een Marokkaan.
Omar L., één van de kopstukken van de Mocro-maffia in Amsterdam, is naar een andere gevangenis overgeplaats nadat werd ontdekt dat zijn moord binnen de gevangenis werd gepland.
Twee Marokkanen die in februari 2017 werden gearresteerd toen ze probeerden om zich bij de terroristische organisatie Daesh in Syrië aan te sluiten, stonden maandag terecht in...
Imane Fadil, een jonge vrouw van Marokkaanse afkomst die aan de "Bunga bunga" feestjes van Berlusconi deelnam, is op mysterieuze wijze overleden.