27 augustus 2019 - 10:00 - Marokko
Nasser Zefzafi, leider van de Hirak protestbeweging die tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wil dat zijn Marokkaanse nationaliteit hem wordt afgenomen.
De vader van Zefzafi maakte dat op sociale media bekend. Zijn medegevangenen Nabil Ahamjik, Ouassim El Boustati, Samir Ighid, Mohamed El Haki en Zakaria Adechour deden hetzelfde verzoek.
Alle zes dienden een aanvraag in die zin in bij het ministerie van Justitie en de Procureur des Konings bij het Cassatiehof. De vier activisten hekelen de handelingen van de Marokkaanse justitie die het bewijs van hun onschuld heeft verworpen.
Volgens Ahmed Zefzafi zijn zijn zoon en de andere Riffijnse activisten tevens het slachtoffer van marteling tijdens hun verhoren in de gevangenis. Er zou een officieel rapport hierover bestaan maar deze is in handen van de autoriteiten.
Nasser Zefzafi en zijn kompanen worden sinds hun veroordeling in beroep in de gevangenis van Fez vastgehouden. De 39-jarige werkloze protestleider werd veroordeeld wegens samenzwering tegen de staatsveiligheid.
Mokaddem gewond na aanval op zeedijk Tanger
Royal Air Maroc helpt gestrand gezin van negen in Canada
Kwart Marokkanen keurt geweld tegen vrouwen goed
Azzedine Ounahi in open conflict met club over vertrek
Braziliaan domineert supermarkten in Marokko
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Mokaddem gewond na aanval op zeedijk Tanger
Kwart Marokkanen keurt geweld tegen vrouwen goed
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger