Marokkaan Ahmed Reda Makroum is dicteekampioen in Canada
Ahmed Reda Makroum, schooljongen uit Agadir, behaalde de tweede plaats van "Het Dictee PGL", een Canadees dicteekampioenschap. De 23e editie vond vorige zondag plaats in Montreal.
- Wereld
Het Islamic Community Centre van Montreal in Canada, dat ook dienst doet als moskee, is sinds enkele weken het doel van islamofobe aanvallen. Het centrum wordt geleid door de Marokkaanse Adil Cherkaoui.
Eerder deze week arresteerde de politie nog een 47-jarige man in het bezit van een zwaard en een molotovcocktail. Hij wilde de moskee doen ontploffen. Tijdens zijn arrestatie bedreigde hij de agenten met zijn zwaard. Hij werd met behulp van een taser overmeesterd.
Volgens Ici radio Canada was de moskee ook al het doelwit van een aanval op 8 april, net na de verkiezingen in Quebec. Medio april kreeg de moskee een brief met wit poeder waarvan de analyses nog niet zijn afgerond. Vorige week werd een baksteen met het opschrift "kill islam" door een raam van het gebouw gegooid.
Volgens Adil Cherkaoui hebben de aanvallers een lijst van mensen die moeten verdwijnen. Hij is ervan overtuigd dat zijn naam bovenaan deze lijst staat.
Lees meer
Ahmed Reda Makroum, schooljongen uit Agadir, behaalde de tweede plaats van "Het Dictee PGL", een Canadees dicteekampioenschap. De 23e editie vond vorige zondag plaats in Montreal.
In het Canadese Montreal hebben duizenden mensen de begrafenis bijgewoond van drie van de zes slachtoffers van de terroristische aanslag op een moskee afgelopen weekend.
Adil Cherkaoui, Marokkaan die al jaren als terreurverdachte wordt beschouwd in Canada, heeft zijn strijd gewonnen. Het nam hem ruim een decennium lang om door de Canadese...
De politie in Enschede heeft een man gearresteerd die zaterdagavond een molotovcocktail tegen de gevel van een moskee heeft gegooid.
Een 27-jarige vrouw is door de Nederlandse politie gearresteerd voor de brandstichting bij een moskee in Enschede eind februari.