Zoeken

Vrouw aangehouden voor brandstichting moskee Enschede

8 april 2016 - 09:14 - Nederland

Geschreven door Laila A.

Een 27-jarige vrouw is door de Nederlandse politie gearresteerd voor de brandstichting bij een moskee in Enschede eind februari.

De vrouw werd gearresteerd op verdenking van het voorbereiden van brandstichting met terroristische bedoelingen.

Zij is de tweede verdachte die in deze zaak wordt aangehouden. Enkele weken geleden was een 33-jarige man uit Enschede ook opgepakt. Hij wordt nog steeds vastgehouden.

Eind februari werd naar de moskee aan de Tweede Emmastraat een molotovcocktail gegooid. De moskee was toen vol mensen. Moskeegangers konden het vuur snel doven. Niemand raakte gewond.

Lees meer

Man aangehouden voor aanslag op Duitse moskee

De vermeende dader van een aanslag tegen een moskee in het Duitse Dresden in september dit jaar is vrijdag door de politie gearresteerd.

Varkenskop gevonden bij moskee nabij Rotterdam

Bij de moskee El Fath in het Nederlandse Berkel en Rodenrijs is vorige week een varkenskop gevonden. Het moskeebestuur wilde eerst geen ruchtbaarheid aan de zaak geven.

Onderzoek naar kruizen op bouwgrond moskee in Enschede

Op de bouwgrond van een nieuwe moskee in Enschede werden afgelopen weekend door aanhangers van Pegida kruizen geplaatst. De politie doet onderzoek naar de zaak.

Koning Mohammed VI schenkt 30.000 euro aan moskee in Amsterdam

Koning Mohammed VI heeft tijdens zijn verblijf in Amsterdam 30.000 euro aan de nieuwbouw van een moskee geschonken.

VS: 24 jaar cel voor brandstichting moskee

Een man is in de Verenigde Staten tot 24 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens brandstichting in een moskee in Texas.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team