8 december 2020 - 15:00 - Marokko
Bij zijn aankomst op de universiteit in België, was student Moncef Slaoui politiek actief en probeerde hij zelfs het regime in Marokko omver te werpen.
"Ik zou vandaag een terrorist zijn geworden", bevestigt de eminente Marokkaanse wetenschapper met een vleugje humor. Hij verkoos om zich in plaats daarvan in te zetten voor zijn land, door wetenschappelijk onderzoek te verrichten. Daarvoor is er volgens hem niets beter dan de wereld van de farmacopee, want nog steeds maken verschillende ongeneeslijke ziekten miljoenen slachtoffers in de wereld.
"Deze route is veel productiever en effectiever gebleken dan het wegkwijnen in de gevangenis", vertelde Slaoui aan de Amerikaanse media USA Today.
Slaoui, die bruist van energie, heeft nooit meer dan 4 tot 4,5 uur slaap per nacht nodig gehad. Hij wordt elke dag om 4 uur’ s ochtends wakker, doet wat werk en sport dan een uur of twee. Door te bewegen kan hij overtollige energie kwijtraken, nadenken over zijn dag en het hoofd koel houden.
Slaoui zit in de Raad van Bestuur van het Moderna Laboratorium en is hoofd van de vaccinatie-afdeling van GlaxoSmithKline Laboratoria. Toch aarzelde hij niet om alles te laten vallen om zich te wijden aan de nieuwe missie: "Warp speed". De immunoloog werd benoemd door president Donald Trump en werkte samen met het Amerikaanse leger aan de ontwikkeling van het Moderna-coronavaccin.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor