12 februari 2020 - 10:00 - Wereld
Mohammed was vorig jaar respectievelijk de tweede en derde meest gegeven jongensnaam in de Zweedse steden Göteborg en Malmö.
Lucas voert de lijst aan van meest gegeven jongensnamen in Zweden volgens gegevens van Statistics Sweden. De voornaam Mohammed is 29e op nationaal niveau. Dat is vier plaatsen meer dan in 2018.
Op regionaal niveau is Mohammed de derde meest gegeven voornaam, net na Elias en Adam, in Malmö, in het zuiden van het land.
Volgens Katharina Leibring, hoofddocent aan het Institute of Popular Languages and Souvenirs van Zweden, is "Mohammed de Arabische naam die steeds de lijst aanvoert". Jongens krijgen bovendien veel gemakkelijker een traditionele voornaam dan meisjes.
Statistics Sweden stelt ook dat "Mohammed en zijn verschillende alternatieve spelling in de afgelopen jaren steeds populairder is geworden in Europa bij mannelijke baby’s".
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip