Heeft Marokko strijd tegen coronavirus gewonnen?
Marokko staat op het punt om de strijd tegen het coronavirus te winnen dankzij de drastische en preventieve maatregelen die werden getroffen om de pandemie te remmen.
- Marokko
Koning Mohammed VI heeft op woensdag aan een religieuze wake ter gelegenheid van Laylatul Qadr, de waardevolle nacht, deelgenomen. Daarbij was extra aandacht voor de maatregelen in de strijd tegen het coronavirus.
De monarch werd tijdens de wake door zijn zoon, kroonprins Moulay Hassan, en zijn broer Moulay Rachid vergezeld.
Koning Mohammed VI verrichte het avondgebed en de taraweeh gebeden met respect voor de social distancingsmaatregelen in de strijd tegen de coronavirus pandemie.
Minister Ahmed Toufiq van Habous en Islamitische zaken was eveneens aanwezig en reciteerde hadiths van Sahih Bukhari.
Het is de eerste keer dat in Marokko en in vele landen in de wereld de moslimgemeenschap Laylatul Qadr niet in moskeeën maar thuis heeft moeten herdenken.
Lees meer
Marokko staat op het punt om de strijd tegen het coronavirus te winnen dankzij de drastische en preventieve maatregelen die werden getroffen om de pandemie te remmen.
Meerdere moskeeën zullen binnenkort in Marokko worden gebouwd of gerenoveerd. Dat bericht het ministerie van Habous en Islamitische zaken.
In Marokko kondigen de media al enkele dagen de heropening van de moskeeën aan. Het ministerie van Haboes en Islamitische zaken ontkent dat in een verklaring.
Moskeeën in Marokko zijn al ruim twee maanden dicht als onderdeel van de maatregelen in de strijd tegen de coronavirus pandemie.
De Marokkaanse autoriteiten hebben de veiligheidsmaatregelen in de strijd tegen de coronavirus pandemie opgeschroefd in aanloop van het einde van de Ramadan en de viering van...