4 september 2019 - 19:40 - Marokko
Mohamed was pas 16 jaar en verbleef illegaal in Sebta waar hij op een kans wachtte om naar Europa te vertrekken.
De jonge Marokkaan afkomstig uit Chefchaouen werd bewusteloos in de haven van de enclave gevonden. Drie andere jongens probeerden hem te helpen toen een patrouille van de politie hen zag en ingreep in een poging om de tiener te redden.
Mohamed begaf zich regelmatig naar de haven om een manier te vinden om naar Europa te emigreren. Hij verbleef af en toe in het kinderopvangcentrum La Esperanza.
De doodsoorzaak is nog niet bekend. Plaatselijke media melden dat hij aan epilepsie leed en bijna dagelijks aanvallen had. Zijn vrienden wisten van zijn ziekte en dachten dat hij, zoals gewoonlijk, de volgende dag het ziekenhuis zou verlaten. Ze vernamen zijn overlijden via de media.
De politie heeft een onderzoek gestart. Op het lichaam werd een autopsie verricht waarvan de resultaten nog niet bekend werden gemaakt. Een oproep werd gedaan in een poging om zijn familie terug te vinden zodat zijn lichaam naar Marokko kan worden gerepatrieerd.
Huizenmarkt Marokko te duur voor eigen bevolking?
Marokkaanse influencer scheidt na twee weken huwelijk
Wereldwijde boycot Sephora na ban Huda Beauty om Palestina-standpunt
Algerije kwaad: VS kiest opnieuw voor Marokko in Sahara-conflict
Hekserij en haat: Marokkaanse rapster deelt beangstigende boodschap (foto)
Transfersoap voorbij, Hakim Ziyech tekent bij nieuwe club
Huizenmarkt Marokko te duur voor eigen bevolking?
Wereldwijde boycot Sephora na ban Huda Beauty om Palestina-standpunt
Algerije kwaad: VS kiest opnieuw voor Marokko in Sahara-conflict
Marokko’s geheime automarkt: fraude en belastingontduiking
Schandaal in Marokko: verantwoordelijken verdienen miljoenen met bouwvergunningen
Gouverneur Tanger slaat alarm over watercrisis
Marokkaanse huizenmarkt in vrije val
Vastgoedveilingen verbergen familiedrama’s in Marokko