31 juli 2022 - 19:10 - Marokko
De jaarlijkse militaire oefening van de Verenigde Staten "African Lion" zou, na 18 succesvolle jaren, kunnen worden verplaatst. De Verenigde Staten overwegen andere locaties om de gastlanden te diversifiëren. Een besluit van het Amerikaanse Congres geeft duidelijkheid.
Dinsdag kondigde generaal Stephen Townsend, bevelhebber van het Amerikaanse leger in Afrika, tijdens een persconferentie aan dat de oefening African Lion of "sommige onderdelen van de oefeningen" naar andere locaties zouden kunnen worden verplaatst. "Hierover worden evaluaties en onderzoeken gestart", teneinde te voldoen aan de door het Congres aangenomen Defensiewet.
Lees ook: Amerikaanse senator wil dat African Lion niet langer in Marokko doorgaat
In deze gedachtegang prees de Amerikaanse gezagsdrager de perfecte organisatie van de militaire oefening door Marokko in de afgelopen twee decennia. Hij maakte er geen geheim van dat hij teleurgesteld was over de herlokalisatie. "We zouden heel blij zijn als we deze oefening zouden kunnen uitbreiden. Maar het zal heel moeilijk worden Afrikaanse landen te vinden die kunnen concurreren met wat Marokko in de afgelopen 18 jaar gepresteerd heeft," zei hij.
Lees ook: Marokkaans-Amerikaanse militaire oefening aan grens Algerije
Eveneens prees Stephen Townsend het uitstekende samenwerkingsverband met Marokko, waarbij hij de zeer grote militaire capaciteit, infrastructuur en geschikte oefenterreinen van het land prees. "Maar er is ons gevraagd te diversifiëren," zei hij. "We zien ernaar uit om met Marokko samen te werken aan de toekomstige ’African Lion’, daar ben ik zeker van," besloot hij.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra