4 april 2011 - 09:00 - Marokko
Bijna 4000 mensen demonstreerden zondag vreedzaam in Casablanca, op initiatief van de Beweging van 20 februari en associatieve acteurs met als eisen: "het ontslag van de regering, de ontbinding van het parlement, democratie en sociale rechtvaardigheid".
De mars vertrok om elf uur aan de Victorie-plaats in Derb Omar, stak de Boulevard Hassan II over om te stoppen bij de Nevada-plaats, in de buurt van de Wilaya van Casablanca, waar demonstranten een sit-in organiseerden. Hun eisen gingen vooral naar sociale en economische hervormingen en het vertrek van lokale verkozene volksvertegenwoordigers.
Menselijke kettingen werden gevormd voor de banken, overheden en bedrijven langs de route van de mars, door de deelnemende burgers van Rabat, Sale, Mohammedia en verschillende volksbuurten van de omgeving rondom Casablanca. Al Adl Wal Ihssane en leden van de radicaal-linkse partij hebben ook deelgenomen aan de mars.
De eisen zijn duidelijk: "Wij willen een nieuw Marokko en een nieuwe grondwet", scandeerden de demonstranten, waarvan sommigen nog steeds de intrekking eisen van artikel 19 van de grondwet, waarin de status van bevelhebber van de gelovigen van koning Mohammed VI bekrachtigd wordt.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten