Zoeken

Melilla wil minderjarige Marokkaanse migranten uitzetten

22 januari 2018 - 10:40 - Wereld

Geschreven door Said A.

Bijna de helft Marokkaanse minderjarige migranten die in Melilla verblijven hebben identiteitsdocumenten en zouden dus naar Marokko kunnen worden teruggestuurd.

Volgens Daniel Ventura, maatschappelijk welzijnsadviseur van de bezette enclave, worden alle juridische opties onderzocht om deze kinderen naar hun families terug te sturen. Elk dossier wordt individueel onderzocht.

De verantwoordelijke oordeelt dat het logisch is dat de plaatselijke autoriteiten met het land van herkomst van de kinderen hun terugkeer onderhandelen. Maar volgens Ventura werkt Marokko niet mee. Zo kan er bijvoorbeeld nooit worden vastgelegd of de kinderen uit het ouderlijk huis zijn gevlucht of niet.

De bedoeling is de kinderen op legale wijze naar huis te sturen. De autoriteiten in Melilla denken dat de samenwerking vlotter zal verlopen wanneer het enkel om kinderen met identiteitspapieren gaat.

Lees meer

Minder migranten Sebta binnengekomen in 2017

De lokale regering van Sebta heeft eerder deze week aangekondigd dat 2252 migranten illegaal de enclave waren binnengekomen in 2017.

Marokko stemt in met repatriëring minderjarige migranten

De Marokkaanse autoriteiten hebben voor de eerste keer ingestemd met de repatriëring van minderjarige Marokkanen die illegaal in Spanje verblijven.

Niet-begeleide Marokkaanse minderjarige Marokkaan overleden in Melilla

Een minderjarige Marokkaan is in een woning in Melilla dood aangetroffen. Het slachtoffer was pas 17 jaar.

Sebta gaat 27 Marokkanen uitzetten

Tijdens een verrassingsoperatie van de Guardia civil werden vorige week 64 Marokkaanse migranten in Sebta in het noorden van Marokko gearresteerd.

Melilla: scheermesprikkeldraad om doorgang Marokkaanse kinderen te blokkeren

Iets meer dan 4 jaar na hun verwijdering als gevolg van de protesten van mensenrechtenorganisaties, gaat Melilla opnieuw scheermesprikkeldraad laten installeren, maar deze keer...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team