6 oktober 2018 - 14:40 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben voor de eerste keer ingestemd met de repatriëring van minderjarige Marokkanen die illegaal in Spanje verblijven.
Naar schatting zouden ongeveer 7000 Marokkaanse kinderen illegaal in het Europees land verblijven, voornamelijk in Andalusië, Melilla en Sebta. Allen krijgen momenteel hulp van de Spaanse kinderbescherming.
Volgens een gemeenteraadslid uit Melilla kwamen 60% van deze kinderen in de enclave aan met identiteitsdocumenten. Sommigen steken zelfs de grens over met hun ouders. Het is voor hem dus niet duidelijk waarom deze kinderen niet gewoon naar Marokko kunnen worden teruggestuurd.
Het besluit van de Marokkaanse autoriteiten om de kinderen te laten terugkomen volgt volgens El Pais op het recente bezoek van de Spaanse staatssecretaris voor Migratiezaken Ana Botela aan Marokko. Tot nu toe weigerde Rabat aan dit dossier mee te werken.
Toch blijft de repatriëring van de kinderen moeilijk. In eerdere gevallen weigerde de Spaanse justitie dat de kinderen zouden worden teruggestuurd. Onlangs zat een minderjarige Marokkaan al op het vliegtuig om naar Marokko te worden uitgezet toen hij onverwachts toestemming kreeg om in Spanje te blijven.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden