28 januari 2025 - 23:50 - Marokko
Marokko kampt met een alarmerende toename van het aantal mazelengevallen. Sinds september vorig jaar heeft het virus, dat vooral kinderen treft, al 120 levens geëist en meer dan 25.000 mensen besmet. Verschillende politieke partijen in het parlement eisen opheldering van minister van Volksgezondheid Amine Tahraoui over de aanpak van deze gezondheidscrisis.
Vier fracties in de Kamer van Raadgevers hebben Tahraoui opgeroepen voor een spoedvergadering om de maatregelen tegen de verspreiding van de ziekte te bespreken, meldt Al3omk.
Lees ook: Marokko worstelt met mazelenuitbraak, al 107 doden
De Marokkaanse gezondheidsautoriteiten wijten de heropleving van de mazelen aan een zorgwekkende daling van de vaccinatiegraad onder jonge kinderen. Deze daling wordt volgens experts vooral veroorzaakt door de verspreiding van valse informatie en geruchten over vaccins. Mustapha Baitas, de minister belast met de Relaties met het Parlement, benadrukte dat de huidige situatie wordt verergerd door een gebrek aan vertrouwen in vaccinatiecampagnes, vooral na de jaren van de Covid-19-pandemie.
Om de snelle toename van het aantal gevallen tegen te gaan, heeft de regering snel noodmaatregelen genomen. Er is een landelijk waarschuwingssysteem opgezet, samen met twaalf regionale noodhulpcentra. Daarnaast is in oktober 2024 een vaccinatiecampagne gestart om kwetsbare kinderen en risicogroepen te beschermen. Ook worden er inspanningen geleverd om kinderen onder de 13 jaar actief te controleren op hun vaccinatiestatus, in samenwerking met de ministeries van Onderwijs, Jeugd en Sport, en Binnenlandse Zaken.
Lees ook: Mazelenepidemie in Tetouan, meisje overleden
Het komende parlementaire debat, dat de komende dagen wordt verwacht, moet meer duidelijkheid geven over de maatregelen die de regering neemt om deze crisis te beheersen. In afwachting daarvan blijft de bescherming van de meest kwetsbaren en de strijd tegen desinformatie die de volksgezondheid in gevaar brengt, de prioriteit.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering