Marokkaanse munt niet meer welkom in Europa
Het wordt steeds moeilijker voor Marokko om verse munt naar Europa te exporteren. Dat komt door de hoge gehalten aan pesticiden die bij muntteelt worden gebruikt.
1 december 2015 - 16:00 - Economie
De Marokkaanse warenautoriteit heeft de invoer van pluimvee uit Frankrijk verboden. De beslissing volgt op de ontdekking van gevallen van het vogelpestvirus H7N7 in het Europees land.
Volgens Al Massae maakte de warenautoriteit ONSSA het verbod vrijdag bekend in een nota aan de regionale verantwoordelijken.
Het verbod geldt ook voor eieren en in Frankrijk verwerkt vlees. De invoer van deze producten blijft verboden totdat de ONSSA er anders over beslist.
Marokko is niet het enig land dat de invoer van pluimvee uit Frankrijk heeft verboden. Zuid-Korea heeft vrijdag een zelfde verbod bekendgemaakt na de ontdekking van de vogelgriep H5N1 in het Franse Dordogne.
Lees meer
Het wordt steeds moeilijker voor Marokko om verse munt naar Europa te exporteren. Dat komt door de hoge gehalten aan pesticiden die bij muntteelt worden gebruikt.
In de zomerperiode heeft de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit na controle de invoer van 119 ton voedingsmiddelen geweigerd.
Rusland had voorbeeldige sancties beloofd nadat een Russisch legervliegtuig door de Turkse luchtmacht bij de grens met Syrië werd neergehaald. Deze sancties treffen ook de...
Spanje heeft de invoer verboden van runderen, geiten en dierlijke producten uit verschillende landen, waaronder Marokko, maar ook de autonome steden Sebta en Melilla.
De Verenigde Staten hebben de invoer van Marokkaanse citrusvruchten verboden. De beslissing werd door de Amerikaanse voedsel- en warenautoriteit genomen.