Zoeken

VS verbiedt opnieuw invoer Marokkaanse citrusvruchten

29 december 2016 - 22:55 - Economie

Geschreven door Laila A.

De Verenigde Staten hebben voor de tweede keer in een jaar tijd de invoer van citrusvruchten uit Marokko verboden.

Net zoals de vorige keer werd in een lading clementines afkomstig uit Berkane vliegenlarven gevonden.

Volgens L’Economiste zal het verbod geen verdere gevolgen hebben op de export van citrusvruchten naar de Verenigde Staten omdat het seizoen aan zijn einde komt. De krant meldt ook dat de export van citrusvruchten afkomstig uit de regio’s van Marrakech en Agadir nog maar pas begonnen is en dat het verbod voor deze regio’s niet geldt.

De Verenigde Staten hadden in oktober opnieuw de invoer van Marokkaanse citrusvruchten toegestaan nadat de Marokkaanse warenautoriteit strenge maatregelen had getroffen om de proliferatie van de larven tegen te gaan.

Lees meer

Marokkaanse ambacht boekt succes in het buitenland

De Marokkaanse ambachtsector heeft een goed jaar achter de rug. De export van Marokkaanse ambachtsproducten is met 16 procent toegenomen in 2016, een record sinds 15 jaar.

Marokko: export clementines daalt met 75%

De export van clementines uit Marokko is in het seizoen 2018-2019 met 75 procent gedaald. Dat blijkt uit nieuwe gegevens van de Vereniging van producenten van citrusvruchten ASPAM.

Einde blokkering WhatsApp en Skype oproepen in Marokko?

In Marokko loopt opnieuw het gerucht dat VoIP-oproepen via apps zoals WhatsApp, Viber en Skype terug toegestaan zijn.

Rusland blokkeert invoer Marokkaanse citrusvruchten

Ruim 19 ton citrusvruchten afkomstig uit Marokko worden sinds maandag door de Russische warenautoriteit in Sint Petersburg geblokkeerd.

Marokko verbiedt invoer namaak telefoonladers

De Marokkaanse overheid heeft besloten de invoer van namaak telefoonladers volledig te verbieden als gevolg van de recente incidenten in het land.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team