Zoeken

Marokko verbiedt eerste homovereniging

5 februari 2017 - 21:00 - Marokko

Geschreven door Said A.

Zoals verwacht hebben de Marokkaanse autoriteiten de oprichting van een allereerste vereniging voor de bescherming van lesbische vrouwen, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders verboden.

De wali van de regio Rabat Salé weigerde het dossier goed te keuren. De aanvraag was in januari ingediend. Akaliyat wil de discriminatie tegen seksuele en religieuze minderheden in Marokko bestrijden.

De initiatiefnemers stellen dat de wali het dossier weigerde aan te nemen omdat de « autoriteiten niet op de hoogte waren gebracht van de organisatie van de eerste Algemene vergadering » die op 23 december werd gehouden.

Akaliyat vecht dat aan en zegt de autoriteiten van Rabat 48 uur voor de Algemene vergadering via een aangetekende brief te hebben gewaarschuwd. De vereniging belooft haar werk verder te zetten, « ook zonder toestemming ». Ook zal een klacht worden ingediend bij de rechtbank tegen de autoriteiten.

Lees meer

Tweede Kamer Marokko opgeschud door seksuele intimidatie-zaak

De Marokkaanse Tweede Kamer wordt al enkele weken opgeschud door een seksuele intimidatie-zaak. Twee klachten werden bij de Procureur des Koning ingediend.

Man Amerikaanse diplomate in Rabat cel in voor seksuele misbruik

De echtgenoot van een voormalige Amerikaanse diplomate in Rabat werd veroordeeld voor de seksuele misbruik van een Marokkaanse vrouw.

Eerste homovereniging in maak in Marokko

In Marokko is een nieuwe vereniging in de maak voor de « bescherming van lesbische vrouwen, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders ».

Legalisering migranten in Marokko: 15.000 aanvragen

Ruim 15.000 migranten hebben in Marokko een dossier ingediend om een verblijfsvergunning te verkrijgen. Het land startte in december een grootscheepse regularisatie van migranten.

Oprichting homovereniging in Marokko loopt vlotjes

Seksuele en religieuze minderheden in Marokko zullen binnenkort hun eigen vereniging hebben. Het juridisch dossier is reeds in de maak.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team