27 december 2016 - 20:00 - Marokko
Seksuele en religieuze minderheden in Marokko zullen binnenkort hun eigen vereniging hebben. Het juridisch dossier is reeds in de maak.
Een eerste algemene vergadering werd zaterdag op het hoofdkwartier van de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie INDH in Rabat gehouden. Tijdens de vergadering werden 24 leden verkozen. Dat meldt Akhbar Al Yaoum.
In een verklaring aan de krant vertelde de oprichter van de vereniging, Tarik Naji, dat het juridisch dossier bijna klaar was en zeer binnenkort aan de autoriteiten zou worden voorgelegd.
Volgens Naji zal de vereniging niet oproepen tot het verlaten van de islam. Alle religies zullen worden gerespecteerd. Ook willen de oprichters geen opstand.
Onder de aanhangers van de homovereniging bevinden zich atheïsten en zelfs sjiieten aan wie de autoriteiten enkele maanden geleden de oprichting van een vereniging hadden geweigerd.
Lees meer
In Marokko is een nieuwe vereniging in de maak voor de « bescherming van lesbische vrouwen, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders ».
Zoals verwacht hebben de Marokkaanse autoriteiten de oprichting van een allereerste vereniging voor de bescherming van lesbische vrouwen, homoseksuelen, biseksuelen en...
Ondanks het strenge optreden van de nationale veiligheidsdienst DGSN blijven sommige agenten misbruik maken van hun functie zoals in Guelmim.
De oprichting van de BCIJ is voor Marokko een juiste zet gebleken. De politiedienst rolde tientallen terreurcellen op in de afgelopen twee jaar.
In Marokko zijn zes gendarmes gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen in de gevangenis van Salé voor drugshandel.
Honderden Joden zijn in de afgelopen dagen in het Marokkaanse Taroudant aangekomen om de Moussem Wali David Benbarroukh te vieren.
Ruim 15.000 migranten hebben in Marokko een dossier ingediend om een verblijfsvergunning te verkrijgen. Het land startte in december een grootscheepse regularisatie van migranten.
De Marokkaanse autoriteiten willen het verbod op het maken en verkopen van boerka’s en niqaabs koste wat het koste doen naleven.
De Kamerleden die bijna vier maand geleden in Marokko werden verkozen zullen eindelijk worden betaald. Dankzij de verkiezing van Habib El Malki tot nieuwe voorzitter van de...
In Marokko is er opnieuw ophef ontstaan vanwege de deelname van een groep Marokkanen aan een colloquium over de joods-Marokkaanse vriendschap in Israël.