6 augustus 2019 - 17:00 - Marokko
De gemeentevoorzitter van Ait Ourir in de regio van Marrakech is door het ministerie van Binnenlandse zaken ontslagen na kritiek te hebben geuit op de regering.
De verantwoordelijke hekelde het werk van het kabinet van Saadeddine El Othmani na het ongeval van Ijoukak waarbij vijftien mensen om het leven kwamen bij een aardverschuiving.
"In de donkere nacht, donder en storm, terugkerend van een bruiloft, werd een tragedie hun lot. Het onweer gaf hen de tijd niet om naar huis te keren en rustig te slapen ... Ministers van de vervloekte regering, moge het lot jullie straffen!", schreef de gemeentevoorzitter na het ongeval.
De reactie van de regering liet niet op zich wachten. Volgens Barlamane werd de gemeentevoorzitter simpelweg bedankt.
Op woensdag 24 juli raakte een busje op de nationale weg N7 ter hoogte van Douar Touk Al Kheir bedolven onder het puin na een aardverschuiving. In het voertuig zaten twaalf vrouwen, twee mannen en een kind. Allen keerden terug van een trouwfeest.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers