29 maart 2025 - 23:00 - Wereld
Een Algerijnse rechtbank heeft de Frans-Algerijnse schrijver Boualem Sansal, die sinds november vastzit, veroordeeld tot vijf jaar cel. De uitspraak komt te midden van een ernstige diplomatieke crisis tussen Parijs en Algiers.
De rechtbank in Dar El Beida, nabij Algiers, legde Sansal vijf jaar celstraf op, de helft van de eis van het parket. Hij kreeg ook een boete van 3500 euro. Sansal, die aan kanker lijdt, verscheen zonder handboeien voor de rechter.
Lees ook: Bekende Algerijnse schrijver: "Marokko is ook mijn land"
De 80-jarige schrijver werd beschuldigd van het ondermijnen van de territoriale integriteit van Algerije. Hij zou in het Franse extreemrechtse medium "Frontières" het Marokkaanse standpunt hebben overgenomen dat grote delen van Algerije ten onrechte aan dat land zouden zijn toegewezen tijdens de Franse kolonisatie.
Zijn arrestatie verergerde de gespannen betrekkingen tussen Frankrijk en Algerije, die al onder druk stonden door een Franse ommezwaai in het voordeel van het Marokkaanse standpunt over de Sahara.
Lees ook: Algerijnse schrijver Boualem Sansal gearresteerd vanwege Marokko
Sansal’s Franse advocaat, François Zimeray, riep de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune op tot gratie, gezien de leeftijd en gezondheid van de schrijver. De Franse president Emmanuel Macron had eerder al gepleit voor zijn vrijlating. Sansal ontkende tijdens zijn proces de intentie te hebben gehad zijn land te schaden en stelde dat hij zijn "vrijheid van meningsuiting" had uitgeoefend.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?