27 augustus 2025 - 23:00 - Wereld
In een ongekende mediacampagne beschuldigt Algerije met opzet te worden gedestabiliseerd. Volgens het Algerijnse ministerie van Defensie is het land het doelwit van "meest felle en ongekende" aanvallen die gericht zijn op het ondermijnen van de Algerijnse staat. Het ministerie benadrukt dat deze aanvallen de eenheid, veiligheid en stabiliteit van Algerije bedreigen.
Volgens het ministerie is het enige wapen tegen deze aanvallen "het gezond verstand en het controleren van de feiten". Het ministerie roept alle Algerijnen op om de bronnen van informatie die op sociale media worden gedeeld te verifiëren voordat ze worden doorgegeven. Ook vraagt het hen om geen "fake news" te verspreiden dat gericht is op de eenheid, stabiliteit en veiligheid van het land. Dit zou de pogingen om Algerije te destabiliseren moeten dwarsbomen.
Lees ook: Frontale aanval van Algerije op Marokko
Deze vijandige mediacampagnes vinden volgens de autoriteiten hun oorsprong in de spanningen met Frankrijk over kwesties zoals het historisch geheugen, de strijd tegen illegale immigratie en de Boualem Sansal-zaak, een schrijver die in juli 2025 tot vijf jaar cel werd veroordeeld na in een interview met Franse media het Marokkaanse standpunt te hebben overgenomen dat grote delen van Algerije ten onrechte aan dat land zouden zijn toegewezen tijdens de Franse kolonisatie.
Lees ook: Algerije probeert VS te beïnvloeden met gasdeal
Daarnaast worden de campagnes gelinkt aan Algerijes standpunten over het conflict in de Marokkaanse Sahara en de oorlog in de Gazastrook.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning