Zoeken

Marokko op slot door storm Francis, overheid vraagt om thuis te blijven

3 januari 2026 - 09:00 - Marokko

De Marokkaanse overheid heeft een dringende veiligheidswaarschuwing uitgevaardigd in verband met de actuele weersomstandigheden in het land. Met de komst van het lagedrukgebied Francis op vrijdag 2 januari zijn verschillende provincies in een verhoogde staat van paraatheid gebracht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken adviseert burgers om hun verplaatsingen gedurende het weekend kritisch te heroverwegen en de officiële richtlijnen strikt op te volgen om risico’s te vermijden.

De waarschuwing volgt op de code rood weerberichten van de Algemene Directie Meteorologie. Vooral regio’s aan de centrale Atlantische kust, zoals Agadir, Taroudant en Essaouira, krijgen te maken met een gevaarlijk weersysteem. De weerdiensten voorspellen neerslaghoeveelheden tot 120 millimeter en windstoten met een snelheid van 100 kilometer per uur. Daarnaast wordt er in het Atlasgebergte, op hoogtes boven de 1600 meter, rekening gehouden met aanzienlijke sneeuwval.

Lees ook: Code rood, Marokko zwaar getroffen door storm Francis

Gezien deze weersverwachting raadt het ministerie inwoners formeel af om onnodige gevaren op te zoeken. Het advies luidt om uit de buurt te blijven van waterlopen en laaggelegen gebieden die gevoelig zijn voor plotselinge overstromingen. Ook wordt afgeraden om wegen te gebruiken die onder water kunnen lopen. Burgers in de regio’s waar code rood en oranje van kracht is, wordt dringend verzocht om niet-essentiële reizen uit te stellen en de aanwijzingen van lokale autoriteiten nauwgezet op te volgen.

Lees ook: Tetouan doorstaat zwaarste regenval in 30 jaar tijd

Om de mogelijke impact van de storm te beperken, heeft de staat preventieve maatregelen getroffen, waaronder het reinigen van rioleringsstelsels en het vrijmaken van kritieke afvoerpunten. Het ministerie meldt dat er aanzienlijke logistieke en menselijke middelen beschikbaar zijn gesteld om indien nodig direct in te grijpen. De overheid benadrukt de eigen verantwoordelijkheid van de burger bij het voorkomen van onveilige situaties tijdens deze onstuimige periode.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team