3 januari 2026 - 12:00 - Marokko
De storm die momenteel over Marokko trekt, heeft geleid tot schade op de luchthaven van Marrakech. Door de krachtige wind en zware regenval is een deel van het verlaagde plafond van de terminal losgekomen. De Nationale Luchthavenautoriteit (ONDA) benadrukt dat de situatie onder controle is en dat er tijdig maatregelen zijn genomen om de veiligheid in het gebouw te waarborgen.
Het incident deed zich voor bij de koepel aan de stadszijde van de luchthaven. Terwijl storm Francis op vrijdag 2 januari over het land raasde, bleek de constructie van het plafond niet bestand tegen de extreme weersomstandigheden. Volgens de autoriteiten was het gebied echter al preventief afgezet. Technische teams hadden vooraf tekenen van instabiliteit opgemerkt en de zone beveiligd, waardoor er op het moment van de instorting geen passagiers of medewerkers in de buurt waren.
Lees ook: Marokko op slot door storm Francis, overheid vraagt om thuis te blijven
Ondanks de schade blijft de luchthaven volledig operationeel. Het vliegverkeer ondervindt geen hinder van het voorval en de passagiersstromen worden via alternatieve routes langs de afgezette zone geleid. Er is een technisch onderzoek gestart om de exacte omvang van de schade te bepalen, waarna de herstelwerkzaamheden zo snel mogelijk zullen beginnen.
Lees ook: Code rood, Marokko zwaar getroffen door storm Francis
De luchthavenautoriteit herhaalt dat de veiligheid van de reizigers de hoogste prioriteit heeft en dat alle noodzakelijke stappen zijn gezet om een vlot verloop van de vluchten te garanderen. Hoewel de beelden van het incident indrukwekkend kunnen zijn, is de terminal veilig verklaard voor gebruik.