Zoeken

Marokko zegt OK voor Ross onder druk van VS

15 september 2012 - 17:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Saadedine El Othmani is naar Washington gestuurd, om Hillary Clinton te ontmoeten nadat de VS-amassadeur in Rabat verklaarde dat het "moeilijk was om de evolutie van de politieke situatie in Marokko te voorspellen".

Samuel Kaplan, die mogelijk Marokko verlaat als Obama niet wordt herkozen, zei dit in het bijzijn van zijn vrouw en Sunny Boy, een hond dat hij cadeau kreeg van Generaal Hosni Benslimane.

De ambassadeur vertelde aan de media dat zijn land Chistopher Ross, VN-gezant voor de Sahara, ondersteunde. Volgens Kaplan is Ross namelijk meer dan een gezant, aangezien hij tot Obama’s team behoort en beslist over het Amerikaans beleid in de regio.

Dinsdag meende de Londense krant Al-Quds te weten dat het Marokkaans koningshuis haar akkoord had gegeven om Ross te behouden. Die nederlaag had Marokko kunnen vermijden door Kaplan’s advies op te volgen.

Donderdag vertelde Hillary Clinton tijdens de eerste sessie van de Marokko-VS dialoog, dat haar land de onderhandelingen over de Sahara ondersteunt onder auspiciën van de Verenigde Natie en dat "de Marokkaanse autonomieplan voor de Sahara ernstig, realistisch en geloofwaardig is".

Op dezelfde dag raadde de Amerikaanse ambassade in Rabat zijn onderdanen in Marokko aan, om bijeenkomsten te vermijden en de nodige veiligheidsmaatregelen te nemen om hun belangen te verdedigen. Het land is bang voor terreuraanslagen na de uitzending de film "Innocence of Muslims".

Lees meer

Amerika kwaad op Marokko over Sahara

Tot op heden hebben de Verenigde Staten niet wensen reageren op de beslissing van Marokko om niet meer samen te werken met VN-gezant voor de Sahara, Christopher Ross.

Minister El Othmani wil meer media-aandacht

Saadeddine El Othmani, minister van Buitenlandse Zaken, is woedend op zijn persdienst dewelke hij inefficiënt vindt.

Al-Qaeda wil Amerikaanse ambassadeur in Rabat dood

Al-Qaida in de Islamitische Maghreb, heeft opgeroepen tot de moord op Samuel Kaplan, Amerikaanse ambassadeur in Rabat, en alle Amerikaanse ambtenaren in de Maghreb.

Christopher Ross terug in Marokko voor Sahara

Christopher Ross, VN-gezant van Ban-Ki-moon, reist van 27 oktober tot 15 november door Noord-Afrika en Europa om een "aanvaardbare politieke oplossing" voor de Sahara te vinden.

Christopher Ross in Marokko

Christopher Ross was vorige week in Marokko, waar hij werd ontvangen door Koning Mohammed VI, Premier Abdelilah Benkirane en andere Marokkaanse verantwoordelijken. Zes maanden...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team