29 februari 2024 - 19:00 - Economie
De Marokkaanse douane en de Dienst voor Deviezencontrole hebben nieuwe regels vastgesteld voor de werking van dutyfreewinkels. De regels omvatten onder meer strengere controles, nieuwe verkoopprocedures en hogere limieten voor reizigers.
De nieuwe circulaire van de douane (n°6542/313) vervangt de regels van 1 december 2010 en behelst veranderingen op het gebied van:
Lees ook: Wereld-Marokkanen en belastingvrijstelling, wat zegt de douane
– Formaliteiten voor in- en uitvoer van goederen
– Boekhouding
– Verkoop en betaling van goederen
– Versterking van douanecontroles en valutacontroles
Dutyfreewinkels moeten alle documenten bewaren die verband houden met hun activiteiten. Douaneambtenaren hebben te allen tijde toegang tot de winkels om de documenten en de kassa te controleren.
De winkels mogen alleen verkopen aan klanten die direct van of naar het buitenland reizen. Betaling kan alleen met buitenlands geld of internationale creditcards, in overeenstemming met de geldende valutawetgeving. De exploitant van de winkel moet alle ingezamelde vreemde valuta afstorten aan de bank zodra de waarde 600.000 dirham bereikt.
Lees ook: Nieuwe douanegids voor Marokkaanse diaspora (downloadbaar)
Reizigers die uit het buitenland komen, mogen dutyfree-artikelen meenemen tot een waarde van 2000 dirham. Ze kunnen ook de lokale munteenheid gebruiken om Marokkaanse producten te kopen tot een maximum van 500 dirham per persoon (voorheen 250 dirham).
De dutyfreewinkels, die vroeger vooral sigaretten en alcohol verkochten, bieden nu een breed scala aan luxeproducten, waaronder parfums en cosmetica (28% van de markt), wijnen en sterke dranken (18%).
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!