12 augustus 2023 - 20:00 - Marokkanen in het buitenland
Volgens de laatste regels uitgevaardigd door de Marokkaanse douane moeten Marokkanen die in het buitenland wonen en van plan zijn definitief naar Marokko terug te keren, zich aan bepaalde regels houden met betrekking tot de invoer van goederen.
Verleende faciliteiten
Voor werknemers, handelaars of zelfstandige professionals:
• Volledige vrijstelling voor gebruikt meubilair, persoonlijke bezittingen en kledingstukken.
• Elektrische apparaten, nieuw of gebruikt, beperkt tot één eenheid per categorie (bv. een koelkast, een wasmachine, een fornuis).
• Objecten zonder commercieel karakter in beperkte hoeveelheden, waarvan de waarde niet meer dan 30.000 dirham mag bedragen.
• Gebruikte materialen en gereedschappen waarvan de waarde niet meer dan 150.000 dirham bedraagt (betaling van rechten en belastingen boven deze waarde).
Voor studenten, straatverkopers of werknemers in Gibraltar (met een verblijf in Gibraltar van minstens 5 jaar):
• Volledige vrijstelling voor gebruikt meubilair, persoonlijke bezittingen en kledingstukken.
• Elektrische apparaten die in gebruik zijn zonder meer dan één eenheid van elke categorie te overschrijden.
Voorwaarden voor vrijstellingen
• De faciliteiten worden verleend voor slechts één verhuizing per gezin.
• Gelijktijdige invoer van objecten die deel uitmaken van de verhuizing en de verandering van woonplaats.
• Invoer in één keer, of maximaal twee keer met specifieke voorwaarden, door hetzelfde douanekantoor binnen een termijn van 6 maanden.
Nodige documenten
• Origineel certificaat van adreswijziging: afgegeven door de gemeentelijke autoriteit van de vertrekplaats of door het Marokkaanse consulaat.
• Gedetailleerde, gedateerde en ondertekende inventaris van persoonlijke bezittingen en meubels die de verhuizing vormen.
• Gedetailleerde lijst van gebruikte materialen en gereedschappen: gedateerd en ondertekend (alleen voor degenen die een permanente winstgevende activiteit hebben uitgeoefend en definitief naar Marokko terugkeren).
Regio Marrakech getroffen door reeks lichte aardbevingen
Sofyan Amrabat erkent blessure te hebben verborgen
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Achraf Hakimi voor de rechter
Marokko vs Algerije: Naurdiev en Hadbi in de ring bij Brave FC 79
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
Sète: veerboot naar Marokko groot succes
Van Marokko tot België: het tragisch verhaal van Omar Benchamsy
Huisvestingshulp: programma gepresenteerd aan Marokkaanse diaspora
Gearrangeerd huwelijk Marokkaans koppel verandert in nachtmerrie
Goed nieuws voor klanten GNV
Marokkanen uit Europa hekelen "douanefraude" in Tanger Med
Veel emotie bij hereniging Marokkaanse broers na 15 jaar
Marokkaanse Nadia Bothorel aan het roer van C&A Frankrijk