10 juni 2024 - 06:00 - Economie
De prijzen van vastgoed in Marokko stegen licht in het eerste kwartaal van 2024, terwijl het aantal transacties daalde. Dat blijkt uit cijfers van Bank Al-Maghrib en het Agentschap voor het Behoud van Grond, Kadaster en Cartografie (ANCFCC).
De index van de prijzen van vastgoedactiva steeg met 0,8% op jaarbasis. De stijging is te danken aan prijsverhogingen voor residentiële woningen (0,7%) en grond (1,2%), terwijl de prijzen van commerciële panden stabiel bleven ten opzichte van het eerste kwartaal van 2023. Het aantal transacties daalde echter met 3,1% voor residentiële woningen en 14,8% voor commerciële ruimtes. De verkoop van grond steeg daarentegen met 3,6%.
Lees ook: Rapper Gims start luxueus vastgoedproject in Marrakech
Binnen de categorie residentiële woningen stegen de prijzen met 0,7% op jaarbasis. Appartementen werden 0,8% duurder en huizen 0,1%. Villa’s daarentegen werden met 0,2% goedkoper. Het aantal transacties van residentiële woningen daalde met 3,1%, met dalingen van 2,2% voor appartementen, 13,7% voor huizen en 21,6% voor villa’s. De grondprijzen stegen met 1,2% en het aantal transacties nam met 3,6% toe.
De prijzen van zakelijke panden waren over het algemeen stabiel, met een daling van 1,5% voor commerciële ruimtes en een stijging van 6,5% voor kantoren. Het aantal transacties daalde met 14,8%, met dalingen van 16,3% voor de verkoop van commerciële ruimtes en 7,5% voor kantoren.
Lees ook: Marokko: tips om oplichting bij vastgoed te voorkomen
Op stadsniveau stegen de prijzen met 1% in Rabat en 0,4% in Casablanca ten opzichte van het vorige kwartaal. In Marrakech daalden de prijzen met 0,2% en in Tanger was er geen verandering.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko