10 december 2017 - 12:25 - Marokko
Marokko heeft eind deze week 235 Marokkaanse onderdanen die in Libië vastzaten gerepatrieerd. Dat meldt het ministerie van Marokkanen in het buitenland.
De migranten, die allen via Libië naar Italië wilden emigreren, kwamen vrijdag op de Mohammed VI luchthaven in Casablanca aan. Ze werden vervolgens naar huis gebracht.
In augustus hadden de Marokkaanse autoriteiten al een vliegtuig naar Libië gestuurd om 190 Marokkanen te repatriëren.
Een reportage van CNN toonde onlangs hoe migranten in Libië als slaven werden verkocht. In Marokko zorgden de beelden voor veel onvrede. De repatriëring van Marokkaanse migranten werd geëist en de families van enkelen van hen demonstreerden herhaaldelijk buiten het parlement in Rabat.
De regering liet daarop weten dat de identificatie van de migranten moeilijk verliep en dat er werd gevreesd dat Syriëgangers van de situatie gebruik zouden maken om naar Marokko terug te keren.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project