Marokko: autoriteiten verplaatsen honderden migranten uit noorden
De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen honderden migranten die in kampen en bossen in het noorden van Marokko verbleven, naar andere steden gebracht.
6 juni 2018 - 16:20 - Marokko
Een groepje van veertien Marokkanen die illegaal in Libië verbleven is gisteren naar Marokko gerepatrieerd.
Volgens het Libisch agentschap tegen illegale immigratie vertrokken de migranten vanuit Tripoli en landden enkele uren later in Casablanca.
De repatriëring van het groepje werd verwacht na een nieuwe mobilisatie op sociale netwerken en het belofte van de Marokkaanse autoriteiten om hen terug te brengen.
Vorig jaar kwam aan het licht dat honderden Marokkanen illegaal en in onmenselijke omstandigheden in Libië vastzaten. Een dertigtal van hen publiceerden toen een video op social media waarin ze hulp vroegen aan Koning Mohammed VI.
In Marokko werden als gevolg daarvan meerdere protestacties georganiseerd, met name door de families en vrienden van de migranten. De autoriteiten stuurden vervolgens een delegatie naar Libië om de dossiers te onderzoeken. Marokko vreesde vooral de aanwezigheid van terroristen onder de migranten.
Lees meer
De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen honderden migranten die in kampen en bossen in het noorden van Marokko verbleven, naar andere steden gebracht.
Marokko heeft een nieuwe repatriëringsoperatie van zijn onderdanen uit Libië gestart.
De Marokkaanse autoriteiten hebben besloten om strenger op te treden tegen de illegale immigratie. Twee onderdanen uit een land van sub-Sahara Afrika die oversteken...
Twee toestellen van het Libisch luchtvaartbedrijf Afriqiyah hebben 338 Marokkaanse migranten die in Libië vastzaten, naar Marokko gerepatrieerd.
Marokko heeft eind deze week 235 Marokkaanse onderdanen die in Libië vastzaten gerepatrieerd. Dat meldt het ministerie van Marokkanen in het buitenland.