Zoeken

Marokko weigert Israëliërs te laten vertrekken

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Mensen uit Israël en de Verenigde Arabische Emiraten die door de sluiting van de grenzen in Marokko vastzitten, mogen het koninkrijk niet verlaten.

Jeruzalem Post bericht dat de Marokkaanse regering het niet kan appreciëren dat de VAE en Israël een akkoord hebben gesloten om samen hun onderdanen uit Marokko terug te halen.

Rabat oordeelt dat beide partijen de Marokkaanse autoriteiten moesten raadplegen alvorens te besluiten om een toestel naar Marokko te sturen.

De gestrande toeristen uit Israël en de VAE moesten aan boord van een vlucht van Emirates worden teruggevlogen. Volgens het blad zitten 74 mensen uit de VAE vast in Marokko. Het aantal Israëliërs wordt niet vermeld.

Lees meer

Marokko laat gestrande Britten vertrekken

Marokko heeft afgelopen vrijdag een groep van 27 gestrande Britten met twee boten laten vertrekken. Allen zaten sinds de sluiting van de grenzen vast in het koninkrijk.

Marokko weigert neergestoken toeriste te laten vertrekken

Een Franse toeriste werd enkele dagen geleden tijdens een wandeling nabij een parkeerplaats voor campers in Taroudant, door een psychisch gestoorde man met een mes aangevallen.

Marokko laat opnieuw groep gestrande Spanjaarden vertrekken

De ambassade van Spanje in Rabat heeft een nieuwe repatriëringsoperatie van in Marokko gestrande Spanjaarden aangekondigd. Deze staat op 22 mei gepland.

Marokko laat ook gestrande Chinezen vertrekken

China heeft een toestel gecharterd om 27 mensen uit Hongkong te repatriëren die in Marokko vastzaten vanwege de coronavirus epidemie.

De Marokkaanse paradox

Terwijl Marokko het vertrek van ruim 84.000 gestrande toeristen heeft toegelaten, weigert het koninkrijk zijn eigen onderdanen die in het buitenland vastzitten terug te halen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team