9 mei 2020 - 16:00 - Economie
Marokkanen die vanwege coronacrisis van een reeds geboekte vliegtuigticket of hotel hebben moeten afzien, zullen via de overheid een terugbetaling kunnen ontvangen.
Een wetsontwerp werd in die zin aan het Marokkaanse parlement en de regering voorgelegd. Het doel is de rechten van de klanten te garanderen en de druk op dienstverleners die het door de pandemie financieel moeilijk hebben te verlichten.
Gedupeerde klanten zullen volgens de tekst recht hebben op een terugbetaling voor reizen en hotels die tussen 20 maart en 30 september 2020 werden geboekt.
Klanten zullen eerst een voucher voorgesteld krijgen. Daarmee zullen ze een nieuw of verblijf in een periode van drie maanden na het einde van de noodtoestand kunnen boeken zonder extra kosten. Voor vliegtickets zal de voucher slechts vijftien dagen geldig zijn.
In het de tekst wordt ook rekening gehouden met de kleine bedevaart. Mensen die reeds hun ticket hadden geboekt voor de Omra, krijgen negen maanden om een nieuwe reis te boeken. Wie dat niet wenst kan een terugbetaling aanvragen. De Staat zal getroffen bedrijven financieel steunen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?