Zoeken

Marokko: organen doneren om ziekenhuis te betalen?

27 mei 2019 - 14:40 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Een jongeman van de rond de dertig overleed onlangs in een kliniek in Casablanca als gevolg van een zwaar verkeersongeval.

Volgens Assabah werd de dertiger drie dagen na zijn opname klinisch doodverklaard. Voor die drie dagen kreeg zijn familie een rekening van 230.000 dirham. Het lichaam zouden ze pas terugkrijgen als ze de rekening hadden betaald.

De familie van het slachtoffer had een dergelijk bedrag niet en kreeg naar eigen zeggen een nogal opmerkelijk voorstel van het ziekenhuis: het hart van hun zoon doneren en zo de rekening betalen.

H24 bericht dat de directeur van de kliniek de informatie heeft ontkend. Volgens de verantwoordelijke heeft geen enkele privé kliniek in Marokko het recht om organen van overledenen te verwijderen. Het lichaam werd niet aan de familie teruggegeven omdat het slachtoffer klinisch dood is en dat het ziekenhuis het recht niet heeft om de apparaten uit te zetten.

Volgens de directeur, dokter Youssef Alaoui, werd ook geen 230.000 dirham maar 23.000 dirham aan de familie van het slachtoffer gefactureerd.

Lees meer

Marokko: meisje verminkt omdat ze geen seks wil

Een 17-jarig meisje is een tiental dagen geleden door haar 24-jarige vriendje met een mes verminkt omdat ze geen seksuele relatie met hem wilde. De twintiger werd gearresteerd.

Marokko: toeristen veroorzaken zwaar ongeval en vluchten naar Europa

Drie Franse toeristen hebben vluchtmisdrijf gepleegd na een parkeerbewaker te hebben aangereden in Marrakech.

Medische fout loopt bijna fataal af voor meisje in Tetouan

Een meisje van 10 jaar is op het nippertje aan de dood ontsnapt na het slachtoffer te zijn geworden van een medische fout in een privé kliniek in Tetouan.

Nasser Zefzafi wil organen doneren

Nasser Zefzafi, die sinds een tiental dagen in hongerstaking is, heeft een opmerkelijk besluit gemaakt. De leider van de Hirak-beweging wil zijn organen doneren.

Agadir: schandalige rekening na overlijden zoon in kliniek (video)

Een Marokkaans gezin is in een heel moeilijke situatie beland na het overlijden van hun zoon in een kliniek in Agadir. De wanhopige ouders hadden ongedekte cheques gebruikt in...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team