12 augustus 2022 - 11:00 - Sport
Vahid Halilhodzic is, op enkele maanden van het WK-2022 in Qatar, niet langer bondscoach van de Marokkaanse nationale ploeg. Het besluit is officieel en werd donderdag bekendgemaakt door de Marokkaanse voetbalbond (FRMF).
De bondscoach van de Atlas Leeuwen is donderdag door de FRMF ontslagen. De Frans-Bosnische technicus zal de Atlas Leeuwen niet naar de Wereldbeker 2022 leiden. Halilhodzic en de FRMF zijn overeengekomen uit elkaar te gaan wegens "meningsverschillen over de geschikte voorbereiding van de Atlas Leeuwen voor de finale van de 22e editie van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar", aldus de voetbalbond.
Lees ook: WK 2022: wat staat Vahid Halilhodzic te wachten?
Het besluit is ook een toegeving aan de Marokkaanse fans die om zijn ontslag hebben gevraagd na de nederlaag van Marokko in de kwartfinale van de Afrika Cup 2022 en naar aanleiding van zijn onverzettelijkheid om een oplossing te vinden voor de crisis in de nationale ploeg die de aanleiding was voor het vertrek van een aantal spelers, waaronder Hakim Ziyech.
Lees ook: Naam waarschijnlijke opvolger Vahid Halilhodzic bekend
Vahid Halilhodzic is op 15 augustus 2019 aangesteld als hoofd van de nationale ploeg, ter vervanging van Hervé Renard. In 3 jaar tijd slaagde hij erin de Atlas Leeuwen te kwalificeren voor het WK-2022 en leidde hij hen tot de kwartfinale van de Afrika Cup. De naam van zijn opvolger is nog niet bekendgemaakt.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko